Sort by
  • Prey for the Devil

    ★½

  • She Said

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Nightmare

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • V/H/S/99

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Lair

    ½

  • Candy Land

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★★

  • Orphan: First Kill

  • The Harbinger

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Enys Men

    ★★★

  • Torn Hearts

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Firestarter

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Night's End

    ★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Gone in the Night

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Soft & Quiet

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Sissy

    ★★★½

  • Deadstream

    ★★★★

  • A Cloud So High

    ★★★

  • Studio 666

  • The Ledge

    ★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Master

    ★★★★

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Let the Wrong One In

    ★★★½

  • Shepherd

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Execution

    ★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Dashcam

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Retaliators

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★★

  • Isolation

    ★★★★

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★★

  • Crabs!

    ★★½

  • The Kindred

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★★

  • She Will

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Demonic

    ½