Robert J.H has logged 78 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Fable

American Fable

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Void

The Void

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The BFG

The BFG

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maggie

Maggie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Begotten

Begotten

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry