Sort by

Martyn has logged 86 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gotham

Gotham

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry