Sort by

Martyn has logged 40 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Punisher: Dirty Laundry

The Punisher: Dirty Laundry

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Punisher

The Punisher

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Battleship

Battleship

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Darkest Hour

The Darkest Hour

2011
×
★½
Read prior review Edit this entry  
14
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Goon

Goon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry