Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Dive

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Incantation

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Through My Window

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Book of Boba Fett

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Anonymously Yours

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • Confessions of an Invisible Girl

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½