Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Safe Word

    ★★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Your Christmas Or Mine?

    ★★½

  • Beatles vs. Stones

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★

  • The Watcher

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • My Policeman

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★★

  • Fall

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Close

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Living

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★