• Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Rebecca

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Bonfire of Destiny

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • An Easy Girl

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Everybody’s Everything

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Set It Up

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½