Sort by

Evelyn has logged 50 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
13
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May

May

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Edit this entry  
10
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry