Sort by

Evan has logged 29 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Testament of Orpheus

Testament of Orpheus

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blood of a Poet

The Blood of a Poet

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Canon

Canon

1964
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry