Sort by

evan has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
Edit this entry  
28
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
Edit this entry  
28
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
24
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
16
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Edit this entry  
11
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
Edit this entry  
11
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
Edit this entry  
10
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
10
Sarpatta Parambarai

Sarpatta Parambarai

2021
×
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
03
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
01
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
29
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
26
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mad God

Mad God

2021
×
Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
Edit this entry  
14
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
13
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Edit this entry  
12
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
11
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
Edit this entry  
09
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Edit this entry