Sort by

Evan Lee Ambrose has logged 32 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Pariah

Pariah

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Holy Girl

The Holy Girl

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Apple

The Apple

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
Read the review Edit this entry  
11
Larisa

Larisa

1980
×
Read the review Edit this entry  
10
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Wings

Wings

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tony Manero

Tony Manero

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fuga

Fuga

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Utu

Utu

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Night Cries: A Rural Tragedy

Night Cries: A Rural Tragedy

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antlers

Antlers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Water

Water

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry