Evan Lee Ambrose has logged 28 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry