Sort by

Evan has logged 24 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry