Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Eternals

    ½

  • Encanto

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 1922

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½