Sort by

euro has logged 228 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Species

Species

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Congo

Congo

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stargate

Stargate

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Relic

The Relic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster Family

Monster Family

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Convent

The Convent

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster Hunter

Monster Hunter

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frontier(s)

Frontier(s)

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body Count

Body Count

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Making Contact

Making Contact

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry