• The Disappearance of Willie Bingham

    ★★★

  • Jeruzalem

    ★★★

  • Shutter

    ★★

  • Vampyres

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★

  • Goodbye

    ★★★★

  • Demons in the Dark

    ★★★

  • The Corpse of Anna Fritz

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • The Bridge Partner

    ★★★

  • Headless

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • El Gigante

    ★★★½

  • Naked Zombie Girl

    ★★½

  • Why Horror?

    ★★★★

  • Run Like Hell

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★

  • Starry Eyes

    ★★★

  • Good Samaritan

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★

  • It Follows

    ★★

  • Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • The Last Halloween

    ★★★

  • The Den

    ★★★★

  • All Hallows' Eve

    ★★★½

  • Evil Feed

    ★★★

  • Omnivores

    ★★★★½

  • The Green Inferno

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★

  • I Spit on Your Grave 2

    ★★★

  • The Strange Color of Your Body's Tears

    ★★★

  • The World's End

    ★★★

  • A Field in England

    ★★★

  • World War Z

    ★★★

  • This Is the End

    ★★★

  • Theatre of the Deranged II

    ★★★½

  • The Purge

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • V/H/S/2

    ★★★

  • Would You Rather

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Chained

    ★★★★

  • Excision

  • American Mary

    ★★★★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • Piranha 3DD

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • Hellraiser: Revelations

    ★★

  • Chillerama

    ★★★

  • The Woman

    ★★★

  • Kill List

    ★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★★

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

    ★★★

  • The Devil's Rock

    ★★★½

  • Snowtown

    ★★

  • Megan Is Missing

    ★★

  • The Bunny Game

    ★★★

  • Let Me In

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★★

  • The Last Circus

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★

  • Hatchet II

    ★★

  • I Saw the Devil

    ★★★

  • Seven Days

    ★★★★

  • I Spit on Your Grave

    ★★★

  • A Serbian Film

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Zombieland

    ★★★★