Sort by
  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Swan Song

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The 8th Day of the Week

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scarecrow

  • Last Visit

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½