Sort by

EthanSiega has logged 80 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Edit this entry  
27
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Yes Day

Yes Day

2021
×
Edit this entry  
24
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
22
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Edit this entry  
21
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
20
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
17
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry