Sort by

EthanSiega has logged 518 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★½
Edit this entry  
27
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★
Edit this entry  
15
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★½
Edit this entry  
12
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Inferno

Inferno

1980
×
★★
Edit this entry  
09
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Village

The Village

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
20
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
19
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
15
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
½
Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Edit this entry  
15
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
11
They Live

They Live

1988
×
★★½
Edit this entry