• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Yes Day

  • The Vault

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wish Dragon

    ★★★

  • The Dig

    ★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • OPAL

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★