Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½