Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker 2

Joker 2

×
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry