Sort by

Ethan has logged 30 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Demolition

Demolition

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Anaconda

Anaconda

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Heat

The Big Heat

1953
×
★★★★
Edit this entry  
22
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Happening

The Happening

2008
×
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Hard

Get Hard

2015
×
★½
Edit this entry  
01
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry