Sort by

Ethan has logged 180 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry