Sort by

Ethan has logged 41 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Teeth

Teeth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fuelled

Fuelled

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Overcomer

Overcomer

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drifting Home

Drifting Home

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
EXIT

EXIT

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Death Buy Lemonade

Death Buy Lemonade

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aoi Bungaku Series

Aoi Bungaku Series

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Make Me a Sandwich

Make Me a Sandwich

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Breaking

Breaking

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Curve

Curve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Other Me

The Other Me

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I Came By

I Came By

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry