Sort by

Ethan has logged 32 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is My Country

This Is My Country

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Mason's Rats

Love, Death & Robots: Mason's Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Swarm

Love, Death & Robots: Swarm

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Bad Travelling

Love, Death & Robots: Bad Travelling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Exit

No Exit

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Is a Part-Timer!

The Devil Is a Part-Timer!

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gangs of Wasseypur - Part 1

Gangs of Wasseypur - Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry