Sort by

Ethan has logged 377 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Classroom of the Elite

Classroom of the Elite

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Great Teacher Onizuka

Great Teacher Onizuka

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La noria

La noria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Maker

The Maker

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Till

Till

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She Said

She Said

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
One Piece: The Movie

One Piece: The Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Causeway

Causeway

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Juvenile Justice

Juvenile Justice

2022
×
Read the review Edit this entry