Sort by

Ethan has logged 26 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belle

Belle

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mimic

Mimic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cowboy Bebop: The Lost Session

Cowboy Bebop: The Lost Session

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Akakiri

Akakiri

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sonny Boy

Sonny Boy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry