Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baccano!

Baccano!

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bocchi the Rock!

Bocchi the Rock!

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lupin the IIIrd: Goemon's Blood Spray

Lupin the IIIrd: Goemon's Blood Spray

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Missing Halloween

Missing Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Croods

The Croods

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Classroom of the Elite

Classroom of the Elite

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange World

Strange World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Great Teacher Onizuka

Great Teacher Onizuka

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry