Ethan has logged 125 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
Edit this entry  
30
Dimmer

Dimmer

2005
×
Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
The Muppets

The Muppets

2011
×
Edit this entry  
28
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Edit this entry  
28
From Our Family to Yours

From Our Family to Yours

2020
×
Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1992
×
Read the review Edit this entry  
28
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
Read prior review Edit this entry  
27
Come and See

Come and See

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★
Edit this entry  
27
Rocket Science

Rocket Science

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Swimfan

Swimfan

2002
×
★★
Edit this entry  
27
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
Mangrove

Mangrove

2020
×
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
24
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★
Edit this entry  
24
Scoob!

Scoob!

2020
×
Edit this entry  
23
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
Edit this entry  
23
The Fight

The Fight

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
I Hear Your Scream

I Hear Your Scream

2008
×
Edit this entry  
23
Babel

Babel

1987
×
Edit this entry  
23
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
Edit this entry  
22
Samurai Rebellion

Samurai Rebellion

1967
×
★★★
Edit this entry  
22
Crazy, Not Insane

Crazy, Not Insane

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
Edit this entry  
22
The Faculty

The Faculty

1998
×
Edit this entry  
22
Beckman

Beckman

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Nest

The Nest

2020
×
Read prior review Edit this entry  
21
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
Edit this entry  
21
The Only Son

The Only Son

1936
×
Read prior review Edit this entry  
21
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
Read prior review Edit this entry  
20
Sky High

Sky High

2005
×
Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read prior review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Gunda

Gunda

2020
×
Edit this entry