Ethan has logged 1,444 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
Read the review Edit this entry  
31
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Edit this entry  
30
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Barbarella

Barbarella

1968
×
Read prior review Edit this entry  
29
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Small Axe

Small Axe

2020
×
Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
Edit this entry  
29
When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

When the Levees Broke: A Requiem in Four Acts

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Edit this entry  
28
Breathless

Breathless

1960
×
Edit this entry  
28
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
Edit this entry  
28
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
28
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★
Edit this entry  
28
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Driving While Black: Race, Space and Mobility in America

Driving While Black: Race, Space and Mobility in America

2020
×
★★
Edit this entry  
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
Read prior review Edit this entry  
27
The Climb

The Climb

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
Edit this entry  
25
The Apartment

The Apartment

1960
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read prior review Edit this entry  
25
The Man Who Came to Dinner

The Man Who Came to Dinner

1942
×
★★
Edit this entry  
25
Susan Slept Here

Susan Slept Here

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
Edit this entry  
24
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
Edit this entry  
24
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
Read the review Edit this entry  
23
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
Edit this entry  
23
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
22
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
Edit this entry  
22
Auntie Helga's Christmas Carol

Auntie Helga's Christmas Carol

2005
×
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1910
×
Edit this entry  
22
A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

A Funny Thing Happened on the Way to the Forum

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Interrupters

The Interrupters

2011
×
★★★
Edit this entry