Sort by

ETFromHome has logged 73 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tudor Rose

Tudor Rose

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tigger Movie

The Tigger Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Victim

Victim

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Titfield Thunderbolt

The Titfield Thunderbolt

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passport to Pimlico

Passport to Pimlico

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miss Saigon : 25th Anniversary Performance

Miss Saigon : 25th Anniversary Performance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Millions Like Us

Millions Like Us

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zulu

Zulu

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry