Sort by

Eternality has logged 312 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boris Without Beatrice

Boris Without Beatrice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blackmail

Blackmail

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Bears

No Bears

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Color of Lies

The Color of Lies

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Box

The Box

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Delikado

Delikado

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Train

Night Train

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return to Dust

Return to Dust

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Abouna

Abouna

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
She Said

She Said

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Time for Drunken Horses

A Time for Drunken Horses

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fiction.

Fiction.

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zatoichi in Desperation

Zatoichi in Desperation

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
While We Watched

While We Watched

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dragnet Girl

Dragnet Girl

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joy of Man's Desiring

Joy of Man's Desiring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Time to Love

Time to Love

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ajoomma

Ajoomma

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vic + Flo Saw a Bear

Vic + Flo Saw a Bear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Country Priest

Diary of a Country Priest

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Hen in the Wind

A Hen in the Wind

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tori and Lokita

Tori and Lokita

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tsugua Diaries

The Tsugua Diaries

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
To The North

To The North

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mediterranean Fever

Mediterranean Fever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In a Year with 13 Moons

In a Year with 13 Moons

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry