Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
District 9

District 9

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pi

Pi

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vortex

Vortex

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psychomagic, a Healing Art

Psychomagic, a Healing Art

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dance of Reality

The Dance of Reality

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry