• Demonic

  • Bartkowiak

    ★★½

  • Vortex

  • Heist

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Skylines

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Life Beyond: Chapter 2. The Museum of Alien Life

    ★★★★½

  • The Phenomenon

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Possessor

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Life Beyond: Chapter 1. The Dawn

    ★★★★

  • Tailgate

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • About That Life

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Slender Man

    ½

  • Climax

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Beyond Skyline

    ★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Voyeur

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Death Note

    ★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Zygote

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Firebase

    ★★★

  • Rakka

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★