ena has written 24 reviews for films during 2020.

  • Shoplifters

    Shoplifters

    ★★★★★

    i cannot believe i choosed to watch this again what the hell is wrong with me

  • Wonder Woman 1984

    Wonder Woman 1984

    ★★

    scratches head

  • The Woman Who Ran

    The Woman Who Ran

    ★★★★

    very peaceful movie with kim min hee talking to women about nothing

  • Ammonite

    Ammonite

    ★★

    alright whats all this then?

  • Helpless

    Helpless

    ★★★

    men... cant mind their fucking business for one second

  • Neighbors

    Neighbors

    ★★½

    gay boys

  • Enola Holmes

    Enola Holmes

    ★★★

    OH FUCK OFF HES BEEN SHOT W A SHOTGUN AND SURVIVED?

  • I'm Thinking of Ending Things

    I'm Thinking of Ending Things

    i am mentally ill girl i cant understand this

  • Grave of the Fireflies

    Grave of the Fireflies

    ★★★★★

    this movie is my worst fucking nightmare

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

    oh my god these people never learn leave the dogs alone

  • Onward

    Onward

    ★★★★

    animated movies about love that you have for your siblings really get to me

  • Into the Forest

    Into the Forest

    ★★★★½

    i would too do anything for evan rachel wood