Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
Edit this entry  
18
Stepmom

Stepmom

1998
×
Edit this entry  
18
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Edit this entry  
18
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
Edit this entry  
18
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Edit this entry  
11
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
Edit this entry  
10
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
Edit this entry  
09
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
14
Dog

Dog

2022
×
Edit this entry  
14
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Edit this entry  
13
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
Edit this entry  
13
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
Edit this entry  
13
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
Edit this entry  
10
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
Edit this entry  
10
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
Edit this entry  
21
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Crush

Crush

2022
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rango

Rango

2011
×
Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Edit this entry  
18
Host

Host

2020
×
Edit this entry  
15
Eli

Eli

2019
×
Edit this entry  
14
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
Edit this entry  
08
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry