Ava has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
12
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me Before You

Me Before You

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry