• Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ½

  • King Richard

    ★★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Last Christmas

  • Our Ladies

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Me Before You

  • Deadpool

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • We're the Millers

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Identity Thief

    ★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

  • That's My Boy

    ½

  • Moonrise Kingdom

  • Puss in Boots

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Twilight

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Juno

    ★★★★★

  • Deck the Halls

  • Flushed Away

  • Marie Antoinette

  • Spider-Man 2

  • 13 Going on 30

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • The Cat in the Hat

    ★★★★★

  • Elf

    ★★★★★

  • Love Actually

    ★★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

  • Spider-Man

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Bride of Chucky

    ★★★

  • Pleasantville

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★★★