Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flower

Flower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boyhood

Boyhood

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry