• The Kissing Booth 2

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Greener Grass

    ★★★★

  • To the Stars

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Banana Split

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Hearts Beat Loud

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Unicorn Store

  • It

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Flower

    ½

  • Baby Driver

  • Before I Fall

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Room

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Kingsman: The Secret Service

  • Big Hero 6

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • Boyhood

    ★½

  • Iron Man 3

  • The Avengers

  • Captain America: The First Avenger

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Thor

  • How Do You Know

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Toy Story 3

  • Iron Man 2

  • Up

  • WALL·E

  • Iron Man

  • Juno

    ★★★★½

  • Ratatouille

  • The Incredibles

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Shaun of the Dead

  • Finding Nemo