• Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Searching

    ★★★★

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Detroit

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Inferno

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • Triple 9

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Walk

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★★½

  • Brooklyn

    ★★★½

  • Unbroken

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Judge

    ★★★★

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Non-Stop

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★

  • Begin Again

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • Rush

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • We're the Millers

    ★★★★

  • This Is the End

    ★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★½

  • The Girl on the Train

    ★★★★

  • Oblivion

    ★★½

  • Flight

    ★★★★

  • Argo

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★★

  • Anna Karenina

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Project X

    ★★★★★