Sort by
  • This Place Rules

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • The Boss Baby: Christmas Bonus

  • Smile

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★½

  • See How They Run

    ★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Not Okay

    ★½

  • The Gray Man

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★

  • Hustle

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Moonage Daydream

    ★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Offer

    ★½

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Dopesick

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • The Guilty

    ★½

  • Kate

  • Dune

    ★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Oxygen

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★