• The Prom

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Capital in the Twenty-First Century

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Dark Tower