• No Time to Die

    ★★

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★½

  • The Card Counter

    ★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★

  • America: The Motion Picture

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Donny's Bar Mitzvah

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Uncle Tom

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I Propose We Never See Each Other Again After Tonight

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Nine Days

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • The Courier

    ★★

  • Wake Up

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Cornflower

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

    ★★★