• Friends: The Reunion

    ★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Bobo the Monkey

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Godmothered

  • Puparia

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • Canvas

  • Holidate

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Summer of 85

    ★½

  • Desperados

    ★½

  • Irresistible

  • Looks That Kill

    ★★½

  • Twins in Paradise

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Misbehaviour

    ★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Cuties

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Like a Boss

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation