• Bo Burnham: Inside

  • Borat: VHS Cassette

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • The Queen's Gambit

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • The Babysitter: Killer Queen

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Da 5 Bloods

  • Little Chief

  • Dracula

  • Suki

  • Little Women

  • 1917

  • Queen & Slim

  • Rambo: Last Blood

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Good Boys

  • Captain Marvel

  • Fighting with My Family

  • Holmes & Watson

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

  • Uncharted: Live Action Fan Film

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★★

  • Truth or Dare

  • Rampage

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Team Darryl

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post