ermaaah has logged 41 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Flashback

Flashback

2020
×
★½
Edit this entry  
26
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Edit this entry  
26
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
Edit this entry  
26
X2

X2

2003
×
Edit this entry  
25
X-Men

X-Men

2000
×
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Weekenders

Weekenders

2021
×
Edit this entry  
17
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
Edit this entry  
17
Holidate

Holidate

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
Edit this entry  
10
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Election

Election

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Edit this entry  
07
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2018
×
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
Edit this entry  
04
Fear

Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
04
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
Edit this entry  
04
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Edit this entry  
04
Team Thor: Part 1

Team Thor: Part 1

2016
×
Edit this entry  
04
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
03
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★★★½
Edit this entry