Sort by

ermaaah has logged 282 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
03
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
03
Friendsgiving

Friendsgiving

2020
×
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Dad's Christmas Date

My Dad's Christmas Date

2020
×
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
Edit this entry  
26
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Blade

Blade

1998
×
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
Edit this entry  
26
Flashback

Flashback

2020
×
★½
Edit this entry  
26
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Edit this entry  
26
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
Edit this entry  
26
X2

X2

2003
×
Edit this entry  
25
X-Men

X-Men

2000
×
Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Edit this entry