Sort by

elias has logged 41 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Case 39

Case 39

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wave

The Wave

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anatomy 2

Anatomy 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry